Microsoft Corporation
Web Sitesi Microsoft Corporation E-Posta support@microsoft.com
Gizlilik Politikası Gizlilik Politikası Güncellenme 30/06/2021
Yayımcıyı Rapor Et

Microsoft, kuruluşu 1975 yılına dayanan köklü bir teknoloji üretme ve geliştirme şirketidir. 1981 yılında IBM ile yapılan anlaşma sonucunda, daha sonraları evrensel bir hal alan Windows işletim sisteminin 16 bit işletim sistemi MS-DOS 1.0 sürümü kişisel IBM bilgisayarında kullanılmıştır. 1986 yılında ilk olarak halka açılan Microsoft hisseleri 2000 yılı ile beraber gelen teknolojik atılımın ardından katlanarak değer kazanmıştır. 

Küresel bir marka olan Nokia'nın cihaz ve hizmet patent haklarını satın alan Microsoft, bu adımıyla beraber mobil cihazlar için geliştirdiği Windows Phone işletim sistemini mobil cihazlarla bir araya getirerek 2013 yılında yeni bir pazara açılmış oldu.

Akıllı bulut ve yapay zeka teknolojilerine yatırım yapan bir çağ içerisinde dijital dönüşümü destekleyen Microsoft şirketinin kendi ifadeleriyle misyonu, dünya üzerindeki her kişiyi ve kurumu daha fazlasını başarmaya teşvik etmektir. Gerçekleştirilen teknoloji yatırımları ve planlamalar bu doğrultuda yapılmaktadır.

Reklam
rklm

Microsoft Corporation yayımcısının sunduğu diğer içerikler

Teşekkürler!
Yukarı git