WinRAR

son sürümü
6.02 (32 bit) sürümü

İnceleyen Oyu

2

Yorum

1 kullanıcı yorumu
Arayüz Türkçe Lisans
Boyut 3MB Platform Windows
Virüs Kontrol 0 / 70 Sistem Unknown Platform
Yayımcı Win.rar GmbH Güncellenme 17/06/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Kaplan
8 ay önce güncellendi

Birden fazla dosyayı tek bir dosya altında arşivleyebilen, kendine özgü algoritması ile sıkıştırarak kayda değer disk alanı kazandıran ve görüntüleyebilen arşiv yöneticisi.

WinRAR 6.02 Sürüm Yenilikleri

Zip SFX modülünde dijital imza eklenmesi ile ilgili geliştirme yapıldı. Dosya sürücü değiştir komutu kullanılırken önceki sürücünün son durumunu klasöre kaydeder daha sonra işleme başlar.

WinRAR, elektronik ortamda tutulan dosyaların sıkıştırılarak arşivlenmesini ve arşivlenmiş dosyaların görüntülenmesini sağlayan arşiv yöneticisidir. Ancak WinRAR'ın yapabilecekleri bunlarla sınırlı değildir. 

Not: WinRAR, "deneme kopyası" olarak adlandırdığı sürümünde 40 günlük bir sınırlamadan bahsetsede sürecin sonunda herhangi bir kısıtlama getirmiyor. Ancak kullanım sırasında "Eğer ileride reklam görmek istemiyorsanız lütfen www.rarlab.com adresinden WinRAR'ı satın alın." hatırlatmasıyla karşılaşıyorsunuz.

Sıkıştırma ve arşivlemeyi destekleyen güçlü özellikler

WinRAR, arşivlenmiş dosya oluşturmanızı, görüntülemenizi ve içerdiği ek özellikler ile arşivleri yönetmenizi sağlarken aynı zamanda verilerinizi yedekler, bozulmaya karşı korur ve hasar görmüş arşivleri onarmaya yardımcı olur.

Güvenli ve verimli bir şekilde dosya aktarımı yapılabilmesi için büyük boyutlu dosyalarınızı küçük parçalara bölebilir, şifreleyebilir, değiştirilmesini önlemek için kilitleyebilir.

İlişkilendirilebilir geniş uzantı havuzu

Diğer arşiv yöneticileri kullanılarak oluşturulmuş arşivleri, Ayarlar penceresinde Bütünleşme sekmesinde yer alan "WinRAR ile ilişkilendir" özelliği sayesinde WinRAR ile ilişkilendirebilir, .RAR formatında oluşturulmuş gibi yönetebilirsiniz. WinRAR ile ilişkilendirebileceğiniz uzantılar arasında RAR, JAR, ZIP, LZ, 7Z, LZH, ARJ, TAR, BZ2, UUE, CAB, XZ, GZ, Z, ISO ve ZIPX bulunuyor.

Özel dosyalarınız için tam koruma

WinRAR, AES (Advanced Encription Standart) algoritması kullanarak oluşturulmuş 256 bitlik şifreleme ile istenmeyen görüntüleme ve değiştirme denemelerine karşı tam koruma imkanı sunar. E-posta eki olarak göndereceğiniz veya internet üzerinden transferini yapacağınız arşivleriniz için "Parola ile arşivle" özelliğini kullanabilirsiniz.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
WinRAR ikon

WinRAR indir

WinRAR Kullanıcı Yorumları

1 yorum görüntüleniyor 1 yorum içerisinden
Yorum Yapın
4.5
2
5
4
3
2
1
Teyfik Karaca
25 Mart 2021
Bu yorum faydalı oldu mu?
Bilgisayar kullanıcılarının olmazsa olmazıdır. 2002 yılından beri kullanırım, kalitesini hiç bozmayan ve kullanıcıya faydalı olmayı esas tutan nadir yazılımlardan birisidir. Günümüzde artık gigabyte ve terabaytların kolayca barındırıldığı düşünüldüğü zaman dahi arşivleyeceğim veya aktaraca...ğım bir dosya olduğu zaman WinRAR kullanmak bir alışkanlık haline geldi. Kendisine rakip ve benzer birçok dosya sıkıştırma algoritması ve yazılımı geliştirilmişse de, sınıfının en kalitelisi olmaya tahtını sarsmadan devam ediyor. Sanırım tek eksi yön olarak söylenebilecek şey ücretsiz olarak kullanılmaya devam edilebilmesine rağmen her arşiv görüntüleme, dışa aktarma işlemi sırasında karşımıza çıkan can sıkıcı reklam. Ancak bunu eleştirmek nankörlük olur, bu nedenle teşekkürler.
Teşekkürler!
Yukarı git