VLC media player ikon

VLC media player

VLC media player

son sürümü
3.0.16 (32 bit) sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

1 kullanıcı yorumu
Arayüz Türkçe Lisans Ücretsiz
Boyut 39,5MB Platform Windows
Virüs Kontrol 1 / 63 Sistem Unknown Platform
Yayımcı VideoLAN Güncellenme 24/06/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Ali Önal
8 ay önce güncellendi

Neredeyse tüm ortam dosyalarını destekleyen, açık kaynak kodlu çoklu ortam oynatıcı. Video, ses ve diğer ortam dosyalarını sahip olduğu geniş format desteği ile oynatır.

VLC media player 3.0.16 Sürüm Yenilikleri

Arama esnasında meydana gelen ses kesintileri giderildi. Altyazı oluşturma ve görüntülemede daha hızlı çalışma sağlandı.

VLC media player, yaygın olarak kullanılan tüm ortam dosyalarını oynatabilen çoklu platform desteğine sahip popüler bir medya oynatıcıdır.

Farklı uzantılardaki çoğu ortam dosyasını destekleyen VLC media player, harici olarak bileşen paketleri yükletmeye ihtiyaç duymadan dahili bileşen paketleri sayesinde neredeyse tüm kodlayıcı ve çözücüleri oynatır.

Medya dosyalarını oynatabilmesinin yanısıra VLC media player, özelliğin kullanımı yeterince basit olmasa dahi gelişmiş ayarlara sahip bir format dönüştürücüsü içerir.

VLC media player ile oynatma listeleri oluşturulabilir ve oluşturulan oynatma listeleri dışa dosya olarak aktarılarak istenildiğinde düzenleme, silme ve ekleme amaçlarıyla yönetilebilir. 

Film, dizi ve belgeseller için çevrim içi alt yazı bulun

Ortam dosyaları, görüntü dosyaları, ses dosyaları ve oynatma listesi dosyaları çalıştırmada son derece başarılı olan VLC media player, ortam dosyalarınıza altyazı dosyası eklemenize ve alt yazı dosyasına sahip olmadığınız film, dizi, belgesel gibi içerikler için internet üzerinden altyazı dosyası aramanıza imkan tanıyor.

Değiştirilebilir arayüz ve eklentiler ile özelleştirin

VLC media player'ın özelleştirilebilir arayüz özelliği kullanıcılarına aralarından seçim yapabilecekleri düzinelerce VLC media player arayüzünden istediklerini varsayılan arayüz olarak ayarlayabilmelerini sağlıyor. Ancak özelleştirilebilir arayüz özelliği mevcut tasarlanmış bir arayüzü seçebilmek ile sınırlı değil. İstenirse kullanıcı tarafından sıfırdan bir arayüz tasarlanabiliyor ve tasarlanan bu arayüz varsayılan arayüz olarak ayarlanabiliyor.

Açık kaynak kodlu olmasından yararlanılarak VLC media player için geliştirilmiş eklentiler mevcuttur. Gönüllü geliştiriciler tarafından ücretsiz olarak sunulan bu eklentiler ile VLC media player'ın özellikleri genişletilebilir ve kişiselleştirilebilir.

Ufak ama kullanışlı ek özelliklere sahip olun

İnternete yayın veren kameraların yayın akışını alma, ekran kaydı gerçekleştirme, yürütülen ortam dosyasının herhangi bir sahnesinden anlık ekran görüntüsü alma, sıkıştırılmış dosyaların ayıklanmasına gerek duymadan oynatma, indirilmeye devam eden torrent dosyalarının eş zamanlı oynatılması gibi kullanışlı ek özelliklerede sahiptir.

Sonuç olarak; geniş format desteği, her platformda çalışabilmesi ve kendisiyle uyumlu çalışan birçok özel eklentiye sahip açık kaynak kodlu özgür bir yazılım olması nedeniyle VLC media player, ortam oynatıcılar arasında sıkça tercih edilen bir alternatif olarak yer alıyor.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
VLC media player ikon

VLC media player indir

VLC media player Kullanıcı Yorumları

1 yorum görüntüleniyor 1 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
Reza Pakdemir
17 Nisan 2021
Bu yorum faydalı oldu mu?
Tüm medya oynatıcılar arasında tek geçerim. Henüz oynatmak istediğim ancak oynatamadığım hiçbir medya dosyası olmadı. Bir kere yükleyeyim sonra ne çalıştırsam açılsın diyorsan VLC yükle keyfine bak. Asla yarı yolda bırakmaz. Ne reklam derdi var nede codec yükleme. Bilgisayarıma format attı...ktan sonra ilk yüklediğim yazılımlardan bir tanesi, medya oynatıcı olarak ise tek yüklediğim. En güzel tarafı ise radyo yayınlarını masaüstümde VLC ile dinleyebiliyor olmam. Hiç düşünmeden indirin derim.
VLC media player (VLC Oynatıcı, VLC Ortam Oynatıcı gibi isimlerle de bilinir) Mehmet Ali Önal tarafından 28 Aralık 2020 tarihinde eklendi. Son olarak 24 Haziran 2021 tarihinde güncellendi. Göndereceğiniz geri bildirim ile VLC media player için bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler!
Yukarı git