UltraISO

son sürümü
9.7.6.3812 sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

İlk yorum yapan siz olun!
Arayüz Türkçe Lisans
Boyut 4,76MB Platform Windows
Virüs Kontrol 0 / 68 Sistem Unknown Platform
Yayımcı EZB Systems Inc. Güncellenme 09/05/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Ali Önal
9 ay önce güncellendi

Sanal disk sürücüsü oluşturarak disk ve sürücülerin kopyası olan imaj görüntülerinin oluşturulmasını, düzenlenmesini ve farklı formatlara dönüştürülmesini sağlar.

UltraISO 9.7.6.3812 Sürüm Yenilikleri

ISO dosyaları için AutoSplit özelliği eklendi.

Windows 10 yüklenebilir UEFI USB diski hazırlama eklendi.

UltraISO, disk ve sürücülerin imaj görüntüsünü oluşturma, görüntüleme, düzenleme, dönüştürme ve silme işlemlerini gerçekleştirebilen ve oluşturduğu sanal diske imaj görüntülerini bağlayabilen fonksiyonel bir disk aracıdır.

Yaygın olarak kullanılan .ISO, .BIN, .IMG, .NRG, .MDS, .CIF, .BWI, .UIF, .ISZ, .CCD, .DMG, .DAA, .HFS formatlarını ve daha fazlasını destekleyen UltraISO, tüm disk ve sürücülerin üzerinde işlem yaparak imaj görüntüleri oluşturabilir ve düzenleyebilir.

Tüm disk ve sürücüler üzerinde imaj işlemlerini gerçekleştirin

Disket, CD, DVD, USB flash bellek veya sabit sürücü, UltraISO tüm bu depolama aygıtları ve diskleri üzerinde imaj görüntüsü işlemleri yapabilir.

Oluşturulan disklere veya sürücülere ait imaj görüntüleri UltraISO tarafından yaratılan sanal disklere bağlanarak görüntülenebilir. UltraISO oluşturduğu sanal sürücüler ile gerçek sürücüleri taklit ederek imaj dosyalarının bu sürücülere bağlanmasını ve görüntülenmesini sağlar.  

UltraISO, imaj görüntüsü ile alakalı tüm işlemleri gerçekleştirebilmesinin yanı sıra önyüklemeli başlangıç diski veya sürücüsü oluşturmak içinde kullanılabilir. Önyüklemeli başlangıç disketi, usb belleği, cd, dvd ve sürücüsü oluşturabilir.

Sanal diskler oluşturun ve farklı formatlardaki imaj dosyalarını görüntüleyin

Kurulum esnasında ISODrive olarak oluşturulan ve 8 adete kadar çoğaltılabilen sanal CD/DVD sürücüsünü kurar. Böylelikle aynı anda birden fazla diskin imajını alabilir ve disk çoğaltma işlemi gerçekleştirebilir.

Kurulum sonrasında ise tüm .iso uzantılı dosyalar UltraISO ile ilişkilendirilerek otomatik olarak açılması sağlanır. UltraISO, diğer popüler disk çoğaltma ve imaj oluşturma yazılımlarının çoğu ile uyumludur. Böylece diğer yazılımlarda oluşturulan imaj dosyaları UltraISO ile kolayca çalıştırılabilir.

Genel izlenim ve sonuç

Disket, CD, DVD, USB flash bellek ve sürücü imajlarını kolayca oluşturabilen UltraISO, imajı alınan disk ve sürücüleri çoğaltabilir, önyüklenebilr başlangıç diskleri oluşturabilir ve diğer imaj formatlarına dönüştürebilir. Bu noktada UltraISO için söylenebilecek tek eksi işlenecek her dosya için 300MB sınırlaması ve açılış uyarısı ile karşılıyor olması olabilir.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
UltraISO ikon

UltraISO indir

UltraISO Kullanıcı Yorumları

0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
UltraISO (UltraISO Premium Edition gibi isimlerle de bilinir) Mehmet Ali Önal tarafından 9 Ocak 2021 tarihinde eklendi. Son olarak 9 Mayıs 2021 tarihinde güncellendi. Göndereceğiniz geri bildirim ile UltraISO için bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler!
Yukarı git