NASA World Wind ikon

NASA World Wind

NASA World Wind

son sürümü
1.4.0.0 sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

İlk yorum yapan siz olun!
Arayüz İngilizce Lisans Ücretsiz
Boyut 16MB Platform Windows
Virüs Kontrol 1 / 60 Sistem Unknown Platform
Yayımcı NASA Güncellenme 20/04/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Kaplan
10 ay önce güncellendi

Atmosfer katmanlarını ve yeryüzünün coğrafi kaynaklarını görsele dönüştürerek görüntüleyebilen 3 boyutlu yüksek çözünürlüğe sahip gezegen ve uydu görüntüleme motoru.

NASA World Wind 1.4.0.0 Sürüm Yenilikleri
NASA World Wind için bu sürüme ait sürüm notu bulunmuyor. Yayımcı sürüm notu yayınlamıyor veya henüz yayınlamamış olabilir.

NASA World Wind, yüksek çözünürlüklü uydu görüntülerini birleştirerek elde ettiği atmosfer ve yeryüzü verilerini 3D modelleme motoru görerek görselleştirir ve etkileşimli olarak görüntülenmesini sağlar.

Eğitim, iş, geliştirme ve analiz olmak üzere çeşitli dallarda kullanılan NASA World Wind, atmosfer ve yerküre ile alakalı coğrafik eğitim verilirken, şehir planlaması ve ağaçlandırma için jeolojik analiz yapılırken veya 3 boyutlu dünya haritasının kullanıldığı proje geliştirilirken kullanılabilecek basitleştirilmiş programlama arabirimidir.

NASA'nın erişime sahip olduğu Landsat, MODIS, SRTM ve Blue Marble uydularından elde edilen yüksek teknoloji ürünü görüntüleri işleyerek anlaşılır, kolay ve hızlı bir şekilde görüntülenmesi veya kullanılması için saklar.

3 boyutlu dünya görüntüsü ile çalışın

Sıklıkla Google Earth ile karıştırılan NASA World Wind, işlev ve kullanım amaçları açısından birbirinden farklı araçlardır. Google Earth, uydu üzerinden elde edilen yüksek kalitede görüntüleri çeşitli zengin araçlarla bir araya getirerek kullanıcılara sunar. NASA World Wind ise elde edilen atmosfer, yeryüzü ve yerçekirdeği verilerini görselleştirerek geliştiricilerin kolayca kullanabilecekleri 3 boyutlu dünya görselleştirme arabirimi sunar.

İşlenmiş uydu görüntülerine rahatça erişin

NASA, geliştirdiği NASA World Wind ile yazılım geliştiricilerin coğrafik ve jeolojik verilerin görselleştirilmesinde harcadığı enerjinin azaltılarak geliştirilecek yazılımlara odaklanılmasını amaçlıyor. 

Genel izlenim ve sonuç

NASA World Wind ile Dünya, Ay, Mars, Jüpiter ve Venüs gezegenlerini NASA uydularından sağlanan yüksek çözünürlüğe sahip birleştirilmiş görseller sayesinde atmosfer seviyesinden yerküre seviyesine kadar görüntülenebilir.

Yüksek çözünürlüklü uydu görselleri ve görüntü birleştirme teknolojisinin sağladığı avantajlar ile gezegenlerin herhangi biri arttırılmış gerçeklik seviyesine yakın şekilde keşfedilebilir.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
NASA World Wind ikon

NASA World Wind indir

NASA World Wind Kullanıcı Yorumları

0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
NASA World Wind (NASA WorldWind, World Wind gibi isimlerle de bilinir) Mehmet Kaplan tarafından 20 Nisan 2021 tarihinde eklendi. Son olarak 20 Nisan 2021 tarihinde güncellendi. Göndereceğiniz geri bildirim ile NASA World Wind için bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler!
Yukarı git