League of Legends ikon

League of Legends

League of Legends

son sürümü
11.17 sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

İlk yorum yapan siz olun!
Arayüz Türkçe Lisans Ücretsiz
Boyut 66,5MB Platform Windows
Virüs Kontrol 0 / 65 Sistem Unknown Platform
Yayımcı Riot Games, Inc. Güncellenme 02/09/2021
Seslendirme Türkçe Altyazı Türkçe
Yaş Derecesi 13 yaş ve üzeri Çıkış Tarihi 05/10/2009
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
Sistem gereksinimlerine git
yazar resim
Mehmet Ali Önal
5 ay önce güncellendi

Sihirbaz vadisinde tanınmaya hazır mısın? 100'ün üzerinde şampiyon arasından seçimini yap ve sihirbaz vadisinde yerini alarak takım oyununun tadını çıkar.

League of Legends 11.17 Sürüm Yenilikleri

Lucian, Tahm Kench ve Kalista şampiyon güncelleştirmeleri ile beraber güç dengelerinde değişikliğe gidildi.

Crime City Nightmare konsepti ile şampiyonlara yeni kostümler eklendi. Yeni konsept ile yeni kostüme kavuşan şampiyonlar; Shaco, Akali, Darius, Zyra, Twisted Fate.

League of Legends, takım oyuncularının birlikte hareket ederek rakibin üst bölgesinde yer alan merkezi rakip takımdan önce yok etmenin amaçlandığı takım odaklı strateji oyunudur. Takımların üst bölgesinde yer alan ve oyunun kazanılabilmesi için yok edilmesi amaçlanan Nexus'a erişmek bir takım engelleri aşmayı gerektiriyor. Sihirdarlar, takım kuleleri ve minyonlar aşmanız gereken engellerden başlıcaları ve bu engelleri aşmaya çalışırken aynı zamanda kendi kulelerinizi korumanız gerekiyor.

130'dan fazla şampiyonun yer aldığı League of Legends, her oyun tarzına ve beğenisine uygun farklı yeteneklere sahip şampiyon barındırarak oyunların tadını çıkarabileceğiniz kendinize has şampiyon havuzunuzu oluşturmanıza imkan tanıyor. Büyücüler, Destekler, Dövüşçüler, Suikastçılar ve daha fazlası seçim yapabileceğiniz koridor ve şampiyon türleri arasında yer alıyor.

5'er oyunculu takımların oluşturduğu oyunda, şampiyon seçimlerine en uygun oyun kompozisyonunu ve savaş stratejisini belirleyerek rakip takıma üstünlük sağlayıp kuleleri yıkmak ve rakibin üstünü yok etmek nihai hedef olarak belirleniyor. Her oyuna 1. seviyeden başlayarak 18. seviyeye ulaşana dek yetenek seviyelerinizi ve hasar gücünüzü arttırmanız gerekiyor.

Seviye atlayabilmeniz için seçtiğiniz koridorda rakip takımın merkez üstünden gelen minyon dalgalarını yok etmeniz veya yeteneklerinizi ortaya çıkartarak rakip koridor oyuncusuna karşı sağladığınız üstünlük ile deneyim puanları biriktirmeniz gerekiyor. Bu sayede seviye atlar ve yeteneklerinizi açmaya başlayabilirsiniz. 6. seviyede en önemli yeteneğiniz olan ultiniz açılıyor.

Rakip kuleleri yıkarak koridorunuzda ve oyunda üstünlük sağlayabilmeniz için seviye atlamaya devam ederek minyon, kule ve şampiyon alt etmelerinden kazandığınız altınlarla merkez üstünde yer alan dükkandan yeteneklerinizi güçlendirecek eşyalar satın almanız gerekir. Dükkandan yapacağınız eşya alımları otomatik olarak şampiyon çantasına eklenir ve eşyanın sağladığı güçlendirmeler hemen yansır.

Başlarken ve oyun içerisinde şampiyon alt etmeler veya yenik düşmen durumunda merkez üstünde tekrar doğar ve koridorda daha uzun süre kalmana yardımcı olacak eşya önerileri alırsınız. Önerilen eşyalar arasından seçim yaparak şampiyonunun yeteneklerini güçlendirebilir, rakip oyuncuya karşı üstünlük sağlayabilirsin.

Oyunda yetenek güçlerinin belirlenmesinde etkili şeyler sadece seviye ve şampiyon eşyaları değildir. Oyun öncesi bekleme ve şampiyon seçim ekranlarında düzenleyebileceğiniz Rün sayfalarınız ile şampiyonunuzun bazı yeteneklerini öne çıkartarak oyuna başlayabilirsiniz.

Genel izlenim ve sonuç

Oyun içi gösterdiğin performans ve oyunlardan kazandığın galibiyet/mağlubiyet istatistiklerine göre League of Legends sıralamanı belirleyecek lig puanı oluşturulur. Bu sayede diğer oyuncular ile rekabet etmenin heyecanını yaşayabilirsiniz. Sırasıyla Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ustalık ve Şampiyonluk liglerine adım adım yükselmek için sihirdar vadisinde tüm yeteneklerini göster.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
League of Legends ikon

League of Legends indir

League of Legends Kullanıcı Yorumları

0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
League of Legends (Lol gibi isimlerle de bilinir) Mehmet Ali Önal tarafından 20 Şubat 2021 tarihinde eklendi. Son olarak 2 Eylül 2021 tarihinde güncellendi. Göndereceğiniz geri bildirim ile League of Legends için bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler!
Yukarı git