Java

son sürümü
8.0.3010.90 (32 bit) sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

İlk yorum yapan siz olun!
Arayüz İngilizce Lisans Ücretsiz
Boyut 70,7MB Platform Windows
Virüs Kontrol 0 / 65 Sistem Unknown Platform
Yayımcı Oracle Corporation Güncellenme 09/10/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Ali Önal
4 ay önce güncellendi

Java programlama dili ile oluşturulmuş uygulamaları bilgisayar kullanıcılarının çalıştırabilmesini sağlayan bileşen kümesidir. Java Runtime Environment (JRE) platformu.

Java 8.0.3010.90 Sürüm Yenilikleri

Yeni eklenen özellikler ve çıkartılan özellikler ile modifiye edilmiş bir işlevsellik sunacak şekilde hazırlandı.

Java programlama dili kullanılarak oluşturulmuş veya özellik geliştirilmiş, java altyapısına ihtiyaç duyan uygulamaların yürütülebilmesini sağlayan çalışma ortamıdır. Java kodunun çalışmasını sağlayan gerekli bileşenleri içerir.

İndirme bağlantısı sunulan Java yazılımı yerel diskinize Java Runtime Environment (JRE) olarak yüklenecektir. Sanal makina ortamı olarakta tanımlanabilecek Java Runtime Environment (JRE), Java bileşenleri içeren uygulamaları çalıştırmanızı sağlayan bir düzlemdir.

JRE (Java Runtime Environment) ve JDK (Java Development Kit) içerik ve amaç bakımından birbirinden farklıdır. JRE, java programlama dili için son kullanıcıların ihtiyaç duyduğu sanal çalıştırma ortamını sunar.

JDK ise geliştiricilerin Java programlama dili kullanırken ihtiyaç duyabileceği tüm kütüphane ve sınıfları içerir. JDK için kurulum adımları, sürüm notları ve indirme bağlantılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
Java ikon

Java indir

Java Kullanıcı Yorumları

0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
Java (JRE, Java Virtual Machine, Java eklentisi, Java indirmesi gibi isimlerle de bilinir) Mehmet Ali Önal tarafından 24 Kasım 2020 tarihinde eklendi. Son olarak 9 Ekim 2021 tarihinde güncellendi. Göndereceğiniz geri bildirim ile Java için bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler!
Yukarı git