Google Chrome ikon

Google Chrome

Google Chrome

son sürümü
92.0.4515.159 (32 bit) sürümü

İnceleyen Oyu

1

Yorum

3 kullanıcı yorumu
Arayüz Türkçe Lisans Ücretsiz
Boyut 71,2MB Platform Windows
Virüs Kontrol 0 / 65 Sistem Unknown Platform
Yayımcı Google LLC Güncellenme 31/08/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Ali Önal
5 ay önce güncellendi

Kişiselleştirilebilir özellikleriyle web sayfalarını güvenli bir şekilde yüksek hızda görüntülemenizi sağlayan sade ve güvenilir internet tarayıcısı.

Google Chrome 92.0.4515.159 Sürüm Yenilikleri
Google Chrome için bu sürüme ait sürüm notu bulunmuyor. Yayımcı sürüm notu yayınlamıyor veya henüz yayınlamamış olabilir.

Google Chrome, basit bir arayüz ile optimize edilmiş bellek kullanımı sayesinde üstün performans sunmayı amaçlayan web tarayıcısıdır. Hız, basit arayüz, birden fazla cihazla aynı anda senkronize olma gibi avantajlar sunan Chrome, diğer tarayıcılar ile kıyaslandığı zaman aralarında fark yarattığı en önemli yönü sunduğu devasa eklenti çeşitliliğidir.

Chrome Web Mağazası üzerinden kategorize edilerek sunulan yüzbinlerce eklenti sayesinde Chrome üzerinden internet sitelerini gezerken ihtiyacınıza yönelik kullanabileceğiniz bir eklenti ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hesabınız ile senkronizasyon sağlamanız durumunda bu eklentileri dilediğiniz cihazdan kolayca erişim sağlayarak kullanabilirsiniz.

Chrome uzantıları olarak ifade edilen eklentiler internet kullanıcılarının işlerini kolaylaştıran faydalı özellikler olsada kullanabilmek için bazı erişim izinleri vereceğiniz uzantılar kişisel verilerinize erişme ve işleme imkanı kazanır. Bu nedenle Chrome Web Mağazası üzerinden edineceğiniz Chrome eklentisinin geliştirici bilgilerinin ve eklentiye yapılan kullanıcı yorumlarının incelenmesi gerekir.

Chrome, aynı anda açık onlarca sekme üzerinden interneti kullanmak isteyenler için bellek hafızasını en uygun şekilde optimize ederek en az gecikme ile internet deneyimi sunmaya çalışıyor.

Basit ve faydalı çözümler içeren Chrome ile adres, ödeme bilgisi ve şifrelerinizi saklayabilir ve internet sitelerinde kullandığınız hesaplarınız için benzersiz şifre oluşturabilirsiniz. Bu özellik sizlere, internet sayfalarında dolduracağınız formları otomatik olarak getirerek zaman kazandırır.

İnternet gezinti deneyiminiz sırasında sizi rahatlatacak özellikler

100.000'den fazla Chrome uzantısı sayesinde tarayıcınızı kendinize özel kişiselleştirmekle beraber yapmak istediklerinizin sınırını geliştirebilirsiniz.

Bilmediğiniz diller internet sayfalarında sizler için bir sorun olmaktan çıkıyor. Chrome, istediğiniz internet sayfalarını tek bir tıklama ile dilinize çevirir. Bazen bu çeviri chrome tarafından otomatik olarak yapılır. İnternet sayfasının dilini ve çevrileceği dili de seçmeniz mümkün.

Chrome, içerisinde barındırdığı reklam engelleyicisi ile can sıkıcı reklamları engelleyerek içeriğe rahat bir şekilde erişebilmenizi sağlar. İçeriklerin görüntülenmesini engelleyen, görüntülemeye mecbur bırakan reklam modellerini algılar ve otomatik olarak engeller.

Senkronize edilmiş hesaplar ile kişiselleştirilmiş içerik ve özellikler

Google Arama ve Google Drive ile senkronize çalışarak, Chrome adres çubuğunda yazacağınız tüm sorularınıza anında cevap bulabilir veya drive hesabınızda olan dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Oturum açarak hesabınız ile chrome arasındaki senkronizasyonu etkinleştirmeniz ile beraber web'in sunduğu tüm içerikler sizin hoşunuza gidebilecek şekilde kişiselleştirilir. Bu kişiselleştirmeler Chrome kullanım sıklığınız ve ne kadar süredir kullandığınıza doğru orantılı olarak en doğru kişiselleştirmeyi yaparak içerikler sunar. Uzun bir süre kullanım sonucunda Chrome, içerik okuma alışkanlıklarınızı ve aramalarınızı işleyerek benzer içerikler sunmaya başlar.

Web içeriklerine güvenli erişim

Web'in kişisel kullanım ile sınırlı olmadığı, iş amaçlı işlemlerin gerçekleştiği bir ortam olduğu düşünüldüğü zaman hem kişisel hem iş için kullanımda güvenlik en önce gelen kavramlardan biri oluyor. Chrome altyapısı ve eklentileri ile beraber güvenilir bir internet deneyimi vadediyor. Dijital veri hırsızlığı gerçekleştirebilecek yanıltıcı içerik sunan veya zararlı yazılım yayan internet siteleri ve indirmeler Chrome içerisinde barındırılan güvenlik yapısı sayesinde otomatik olarak engelleniyor.

Güvenliği sağlama amacıyla gerkekleştirilen bu engellemelerden önemli bir tanesi ise HTTPS bağlantısından gelen ancak indirme bağlantısının HTTP olduğu bütün "güvenli olmayan indirme" taleplerini engelliyor.

Chrome, güvenlik açığı oluşturabilecek yeni nesil zararlı yazılımlara karşı önleyici tedbirler almak amacıyla düzenli olarak güvenlik güncellemeleri çıkartır. Güvenlik güncellemeleri otomatik olarak kullanıcının hiçbir işlem yapmasına gerek kalmadan aktarılır. Anlık reaksiyon gerektiren güvenlik hatalarında ise 24 saat içerisinde ortaya çıkan güvenlik açıkları çözümlenmektedir.

Açık kaynak kodlu yazılım olarak tabir edilen bir lisanslama modeline sahip Chromium altyapısı kullanması hasebiyle Chrome, tüm dünya genelinde kullanıcılar tarafından uygulama hataları, açıkları ve geliştirmeler ile alakalı geri bildirimler alarak sürekli olarak geliştiriliyor.

Dilediğiniz ortamdan web içeriklerine erişim

Her platform üzerinde kullanabileceğiniz ve hesabınız ile kişiselleştirebileceğiniz Chrome, en çok ziyaret ettiğiniz siteler için kısayollar eklemenize ve kullandığınız sitelerde işinizi kolaylaştırabilecek uzantılara erişmenize imkan verir.

Chromecast teknolojisi ile herhangi bir cihaz ve akıllı televizyonunuz arasında senkronizasyon kurabilir ve istediğiniz internet içeriğini görüntüleyebilirsiniz. Bu teknoloji kullanılarak gerçekleşecek web görüntülemeleri sırasında VLC, QuickTime, Silverlight benzeri eklentilerin çalışması mümkün değildir.

Devamını Göster...
Google Chrome ikon

Google Chrome indir

Google Chrome Kullanıcı Yorumları

3 yorum görüntüleniyor 3 yorum içerisinden
Yorum Yapın
4.0
1
5
4
3
2
1
Şahin Öğer
23 Nisan 2021
Bu yorum faydalı oldu mu?
İnternet bağlantısı varken dahi internet sitelerinde verdiği hay aksi hatası çekilmez bir çile haline dönüşüyor. Zaten Chrome kullanıcısı olanlara derhal bu tarayıcıdan kurtulmalarını, yeni kullanmaya niyetlenenlere ise asla yanaşmamalarını öneririm. Chrome kullanana kadar Opera indirin ke...yfinize bakın. Dahili ücretsiz VPN ve reklam engellemeside cabası.
Pelin Akça
19 Nisan 2021
Bu yorum faydalı oldu mu?
Tek tercih ettiğim tarayıcı, ancak sıklıkla bir hata oluştu diyerek kapanmasından dolayı rahat kullanamaz oldum. Kapatılan sekmeler tekrar açılıyor olmasa sırf bu nedenle Chrome kullanmayı bırakabilirdim. Önemli bir işim olduğunda kapanacak korkusuyla Edge veya Opera kullanmak zorunda kalı...yorum. Bilgisayarımdan mı kaynaklanıyor yoksa son Chrome güncellemesinden sonra birşeyler mi bozuldu bilemiyorum.
Naci Yeşeren
15 Nisan 2021
Bu yorum faydalı oldu mu?
Sanırım Google Chrome'u ilk kullananlardan biriyimdir, başlangıçta Firefox ile kafa kafaya gitselerde sonrasında Chrome arayı açtı. Buda anlaşılabilir bir durumdu çünkü hem hız hemde sadelik bakımından Chrome çok daha hoş geliyordu. Şuanda ise Chrome'un yediği RAM ile 10 bilgisayarın temel... işlevleri gerçekleştirebilecek olması düşünüldüğünde cazip olmaktan çıkmaya başlıyor. Tercih edilebilmesi için geriye kalan tek sebep ise devasa tarayıcı eklentilerinin olması, tarayıcı neredeyse bir işletim sistemi için hazırlanan çeşitlilikte olduğu kadar eklenti çeşitliliğine sahip. Umarım en kısa zamanda şu kullandığı RAM miktarına bir çözüm bulurlar bizde tekrar Chrome kullanmaya başlarız.
Teşekkürler!
Yukarı git