Firefox

son sürümü
91.0.2 (32 bit) sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

1 kullanıcı yorumu
Arayüz Türkçe Lisans Ücretsiz
Boyut 52MB Platform Windows
Virüs Kontrol 0 / 61 Sistem Unknown Platform
Yayımcı Mozilla Güncellenme 02/09/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Ali Önal
5 ay önce güncellendi

Kâr amacı bulunan üçüncü tarafların reklam amacıyla gezinti geçmişini depolamasını engelleyen hızlı ve güvenilir web tarayıcısı.

Firefox 91.0.2 Sürüm Yenilikleri

Kimlik doğrulama ekranlarının devamlı olarak sorulmasını engellemek amacıyla kimlik doğrulama verilerinin silinmesi kaldırıldı.

Firefox, internet gezintisinin en hızlı halini sunmak için gereksiz internet reklamlarını engelleyen ve bellek kullanımını mümkün olan en düşük düzeyde tutmaya çalışan internet tarayıcısıdır.

İnternet gezintiniz sırasında sıkça karşılaştığınız reklamlar kullanım deneyiminizi olumsuz etkiliyor olmasının yanı sıra internet sayfalarında gerçekleştirdiğiniz davranışlarınızı izliyor, kayıt altına alıyor ve kâr amacıyla satışını gerçekleştiriyor. 

Diğer internet tarayıcıları ile kıyaslandığı zaman en belirgin özelliği olarak öne çıkan gizlilik hassasiyeti kullanıcıların endişe duymadan internet sitelerini ziyaret edebilmelerini ve tarayıcı araçlarını kullanabilmelerini sağlıyor.

Çeşitli nedenlerle kullanıcı davranışlarını izleyen ve kayıt altına alan internet tarayıcılarının aksine Firefox sadece ihtiyacınız olan web gezintisini ve web gezintisi sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz araçları sunmayı amaçlıyor.

Yapabileceklerinizi keşfedin

Firefox'un etkileyici kullanım deneyimini yaşayın ve Firefox ile yapabileceklerinizin tamamını keşfedin. Kişisel verilerin korunması ilkesini benimsemiş Firefox ile gezinti sırasında kullandığınız tüm veriler güvende.

Firefox ile güncel işletim sistemi yüklü olan tüm cihazlarda internet gezintisinin hızlı ve güvenilir halini deneyimlemek mümkün.

Etkileyici özelliklerle tanışın

Firefox, çoklu platform desteği sayesinde tüm cihazlarınızdan tek bir Firefox hesabınıza erişim sağlayarak arama geçmişinizi, kaydedilen otomatik doldurma verilerinizi ve açık internet sayfalarınızı daima erişilebilir halde tutmanızı sağlar.

Diğer bir etkileyici özellik ise herhangi bir ek uygulamaya veya eklentiye ihtiyaç duymaksızın Firefox, internet gezintiniz sırasında dikkatinizi çeken veya paylaşmak istediğiniz bir internet sayfasının ekran görüntüsünü kolayca alır.

Genel izlenim ve sonuç

Daha gizli ve daha güvenli olmayı amaçlayan Firefox, kullanıcıların güvende hissetmeleri için hiçbir kullanıcı müdahalesine gerek kalmayacak gizlilik ayarlarına sahip olarak geliyor. Gizlilik önceliğinin ardından Firefox sahip olduğu özel eklentiler, kişiselleştirilebilir ayarlar ve görünüm ile tüm kontrolü kullanıcıya bırakıyor.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
Firefox ikon

Firefox indir

Firefox Kullanıcı Yorumları

1 yorum görüntüleniyor 1 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
Gazanfer Yumru
19 Nisan 2021
Bu yorum faydalı oldu mu?
Chrome yokken Firefox vardı. Firefox halada diğer tarayıcılara karşı üstünlüğünü koruyor. RAM yetersizliğinden çöken sekmelerden müzdarip olmak istemiyorsanız Firefox kullanmaktan şaşmayın derim. Yayınladıklarından beri bir kez olsun reklam ile para kazanma peşine düşmediler. Sırf bu istik...rarlarına duyduğum saygı için dahi Firefox kullanmaya devam edebilirim.
Firefox (Mozilla, Firefox Browser, Mozilla Firefox gibi isimlerle de bilinir) Mehmet Ali Önal tarafından 2 Ocak 2021 tarihinde eklendi. Son olarak 2 Eylül 2021 tarihinde güncellendi. Göndereceğiniz geri bildirim ile Firefox için bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler!
Yukarı git