Fatih Kalem ikon

Fatih Kalem

Fatih Kalem

son sürümü
1.0 sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

İlk yorum yapan siz olun!
Arayüz Türkçe Lisans Ücretsiz
Boyut 51,9MB Platform Windows
Virüs Kontrol 0 / 66 Sistem Unknown Platform
Yayımcı Milli Eğitim Bakanlığı Güncellenme 15/04/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Kaplan
10 ay önce güncellendi

Ekran üzerinde ekranın tamamına veya belirli bir çalışma alanına çizim, şekil ve görsel değişikliklerin kolaylıkla yapılmasına imkan veren etkileşimli tahta yönetim aracı.

Fatih Kalem 1.0 Sürüm Yenilikleri
Fatih Kalem için bu sürüme ait sürüm notu bulunmuyor. Yayımcı sürüm notu yayınlamıyor veya henüz yayınlamamış olabilir.

Fatih Kalem, etkileşimli tahtalar üzerinde ekranın tamamında veya oluşturulacak belirli bir çalışma alanında çizim yapılmasını, şekiller oluşturulmasını ve görsel değişiklikler yapılmasını sağlar. 

Yapılan değişikliklerin ekrana yansıması uygulama tarafından ekran üzerinde oluşturulan şeffaf katman üzerinde değişiklik ve çizim yapılmasına dayalıdır.

Ders kitaplarında soru çözerken veya resimler üzerinde düzenleme yaparken kullanılabilecek olan Fatih Kalem, perdeleme özelliği ile belirli bir alanın görüntülenmesi sağlayabilir ve bu sayede odak sadece çalışma alanında olur. Arkaplan görselleri ve kenarlık çerçeveleri ile ilginin çalışma alanı içerisinde kalmasını sağlayabilir.

Dahili kütüphanesinde yer alan harita, şekil ve diğer çeşitli görseller kullanılabilir.

Çizim ve şekiller ile kolayca çalışın

20'den fazla farklı renk, 6 farklı boy ve 3 farklı tipteki kalemler sayesinde her türlü çizim kolaylıkla yapılabilir. Çalışma alanında yapılan çizim ve değişiklikler 4 farklı boydaki silgi aracı ile kolayca temizlenebilir.

Çizim alanında gerçekleştirilen işlemler kayıt altına alınarak önceki ve sonraki işlemlere kolayca dönüş sağlanır. Geri ve ileri alma özelliği sayesinde hata ile bozulan bir çizim eski haline veya sonraki haline getirilebilir.

Hazır olarak kullanılabilecek matematiksel ve geometrik şekiller ile çalışma alanında çizimler yapılabilir ve yapılacak eklemeler üzerinde silgi kullanılarak farklı şekiller oluşturulabilir.

Esnek yapısını avantaja dönüştürün

Portatif yapısı sayesinde ekranda istenilen yere kolayca konumlanabilir. Konumu sabitlenebilir veya istenildiğinde ekranın herhangi bir köşesine taşınabilir.

Ekranın bir köşesinde her zaman yer alan menüde oluşturulacak sık kullanılanlar bölümü ile sıkça tekrar eden komutlar kolay erişilebilir bir hale getirilmesine imkan tanır.

Kullanım sırasında kalem ve kullanım ile alakalı gerçekleştirilen değişiklikler Ayarlar penceresinden varsayılan olarak kaydedilebilir. Ayrıca aynı ekrandan uygulamanın sistem başlangıcında otomatik olarak çalıştırılmasını ayarlamak mümkün.

Genel izlenim ve sonuç

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan bir öğretmen tarafından geliştirilen Fatih Kalem, sıklıkla öğretmenlerin kullanımı için hazırlanmış ve geliştiricisininde öğretmen olması nedeniyle ihtiyaçlara ve beklentilere yönelik hazırlanmış kullanışlı bir uygulama. Farklı platformlarda kullanılamıyor ve geliştirilmiyor olması ise dezavantajı olarak göze çarpıyor.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
Fatih Kalem ikon

Fatih Kalem indir

Fatih Kalem Kullanıcı Yorumları

0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
Teşekkürler!
Yukarı git