CCleaner

son sürümü
5.84.9126 sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

İlk yorum yapan siz olun!
Arayüz Türkçe Lisans Ücretsiz
Boyut 34,7MB Platform Windows
Virüs Kontrol 0 / 64 Sistem Unknown Platform
Yayımcı Piriform Güncellenme 02/09/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Ali Önal
5 ay önce güncellendi

Cihazınızı, sahip olduğu optimizasyon ve bakım araçları ile gereksiz dosyalardan arındırır. Gizlilik korumasına ve performans artışına yardımcı olur.

CCleaner 5.84.9126 Sürüm Yenilikleri

Akıllı Temizleme özelliğinin tarama ve temizleme sırasında belirli tarayıcıların işlemlerinin sonlandırılması gerekliliği kaldırıldı.

CCleaner sonraki başlatmalarda karşılayan bilgisayar sağlık kontrolü kullanıcılar için kolaylaştırıldı.

Windows 11 işletim sisteminin algılanamaması ve sistem bilgisi ekranında görüntülenememesine neden olan bir hata giderildi.

CCleaner, zamanla bilgisayarda depolanarak yer kaplayan gereksiz dosyaları kullanıcı onayı alarak birkaç basit adımda kolayca temizleyen bakım ve optimizasyon aracıdır.

Performans, gizlilik, güvenlik ve sistem sorunlarının giderilmesi için tasarlanan CCleaner, ilk kullanımda bilgisayarınızın sorunlarını ve durumunu tespit edebilmek için basit ve hızlı bir tarama gerçekleştirmeyi önerir.

Tarama sonucuna göre cihazınız için gizlilik ve gereksiz dosyaların temizlenmesi amacına yönelik eylem seçenekleri sunar. Bunlar gereksiz dosyaların temizlenmesi için; geri dönüşüm kutusunun boşaltılması, geçici sistem ve uygulama dosyalarının temizlenmesidir. Gizlilik için önerilen eylem seçenekleri arasında geçici internet dosyaları, internet geçmişi ve internet sitelerinin bilgisayarınıza depoladığı izleme dosyaları olan çerezlerin silinmesi yer alıyor.

Birkaç adımda bilgisayarınızın performansını arttırın

Gereksiz dosyalar olarak ifade edilen geçici internet dosyaları, kaynağı bulunamayan kısayol simgeleri, geçici sistem dosyaları, kayıt defteri girdileri ve bellek dökümleri gibi bilgisayarınızda yer kaplayan dosya ve girdilerin temizlenmesi farkedilir bir performans artışı yaşanmasını sağlar.

Çoğu zaman cihazınızda yaşanan performans sorunları ve gecikmeler bilgisayarınızda biriken gereksiz dosyalar, işletim sisteminizin arka planında çalışan gereksiz uygulamalar ve kayıt defteri kaynaklı olur. Bu sorunları CCleaner'ın özel temizleme, kayıt defteri temizleyici özellikleri ve içerdiği diğer araçları ile gidermek mümkün.

Tüm kayıt defteri girdilerini kontrol ederek olası hataları gideren CCleaner, içerdiği Kayıt Defteri Temizleyici aracı sayesinde gereksiz kayıt defteri girdilerini siler ve sistemin kaynaklarından daha randımanlı yararlanılmasını sağlar.

Bilgisayarınızı yönetmede faydalı olacak araçları keşfedin

CCleaner'ın bilgisayar için sağladığı temizleme, sorun giderme ve sistemi kontrol etme temel özelliklerinin yanısıra faydalı ek optimizasyon ve yönetim araçları bulunuyor. Bu araçlar sistemi ve sistem üzerinde çalışan birçok şeyi yönetme imkanı veriyor.

Program Kaldırma

Windows'un Program ekle veya kaldır penceresinin bir benzeri olarak hazırlanan bu araç ile bilgisayarda kurulu bulunan yazılımların listelesi görüntülenerek istenen yazılım bilgisayardan tamamen kaldırılabilir, onarılabilir veya kayıt defteri girdisi silinebilir.

Program Güncelleme

Program güncelleme aracı ile bilgisayarda kurulu bulunan programların listesini mevcut sürüm bilgileri ve geliştiricilerinden sağlanan güncel sürüm bilgisi ile bir arada vererek, güncel sürümü bulunan programlar için güncelleme seçeneği sunuyor.

Başlangıç

Windows işletim sistemi başlangıcında çalışacak şekilde ayarlanmış tüm görevlerin, hizmetlerin ve uygulamaların yönetimi Başlangıç aracı ile etkinleştirmek, devre dışı bırakmak veya tamamen silmek suretiyle yapılabilir.

Genel izlenim ve sonuç

Bilgisayarınızın durumunu sürekli görüntüleyerek ipucu ve  temizleme önerilerinde bulunan CCleaner, kolay kullanımı ve içerdiği faydalı ek araçlar ile tercih edilebilecek güçlü bir bilgisayar bakım ve optimizasyon alternatifi.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
CCleaner ikon

CCleaner indir

CCleaner Kullanıcı Yorumları

0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
Teşekkürler!
Yukarı git