AVG AntiVirus FREE ikon

AVG AntiVirus FREE

AVG AntiVirus FREE

son sürümü
21.6.3189 sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

İlk yorum yapan siz olun!
Arayüz Türkçe Lisans Ücretsiz
Boyut 257MB Platform Windows
Virüs Kontrol 1 / 67 Sistem Unknown Platform
Yayımcı AVG Technologies Güncellenme 03/08/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Kaplan
6 ay önce güncellendi

Bilgisayar ve internet güvenliği için gerçek zamanlı virüs tanımlamaları alarak, çeşitli tarama özellikleri ve verimli araçlar ile güçlendirilmiş temel koruma sağlar.

AVG AntiVirus FREE 21.6.3189 Sürüm Yenilikleri
AVG AntiVirus FREE için bu sürüme ait sürüm notu bulunmuyor. Yayımcı sürüm notu yayınlamıyor veya henüz yayınlamamış olabilir.

AVG AntiVirus FREE, bilgisayar ve internet korumasını gerçek zamanlı olarak ücretsiz bir şekilde sunan antivirüs programıdır. Tarayıcı tehditleri, zararlı yazılımlar ve performans sorunları olmak üzere üç aşamalı akıllı bir tarama özelliği sunuyor.

Virüs ve diğer kötü amaçlı yazılımların tamamı için ihtiyacınız olan temel korumayı sağlayan AVG AntiVirus FREE, düzenli olarak güncellenen virüs tanımlamaları sayesinde en yeni virüs tehditlerine karşı dahi güçlü bir koruma sağlayabilmektedir.

Bilgisayarınız ile ilgili uyarıları ve geçmiş güvenlik hareketlerini görüntüleyebileceğiniz bildirim penceresi bilgisayarınızın güvenlik yönetimine hakim olmanızı sağlıyor.

Chrome, Firefox, Opera, Edge tarayıcıları için geliştirilmiş AVG Online Security eklentisi ile gezindiğiniz internet sitelerinin olası kimlik avı tehditlerine karşı çevrimiçi korumaya ücretsiz sahip olabilirsiniz.

AVG AntiVirus FREE ile sahip olacağınız iki temel korumadan bir tanesi bilgisayar, diğeri ise web ve e-posta korumasıdır.

Bilgisayar için temel koruma

Bilgisayar için gerçek zamanlı güvenlik koruması altında sahip olduğunuz temel savunmalar; dosya kalkanı, davranış kalkanı, fidye yazılım koruması ve ağ denetleyicisidir.

Dosya kalkanı, bilgisayarınıza herhangi bir yolla gönderilen veya bilgisayarınızda açılan tüm dosyaları güvenlik tehditlerine karşın tarar.

Davranış kalkanı, virüs tehditi algılanmamış olsa dahi yazılımların göstereceği kötü amaçlı davranışları algılar ve size bildirir.

Fidye yazılım koruması, korumasız dosya ve klasörlerinizi ele geçirerek şifreleyen ve kurtarılması için ücret talep edinen fidye yazılımlarına karşı koruma sağlar.

Ağ denetleyici, ağınızda bulunan davetsiz misafirleri tespit etmenize ve güvenlik açıklarını keşfetmenize imkan verir.

Web ve E-Posta için temel koruma

Web ve E-posta için gerçek zamanlı güvenlik koruması altında sahip olduğunuz temel savunmalar; web kalkanı ve e-posta kalkanıdır.

Web kalkanı, ziyaret edilen internet sitelerinde karşılaşacağınız web saldırılarını ve güvenli olmayan indirme bağlantılarını engeller.

E-posta kalkanı, gönderilen ve gelen e-posta iletilerinin kontrolünü sağlayarak güvenli olmayan e-posta eklerini engeller.

İstatistikler ve yardımcı özellikler

AVG AntiVirus FREE, kurulumundan itibaren gerçekleştirilen dosya, ağ bağlantısı ve akıllı virüs taramalarına ait son 30 gün veya toplam şeklinde bir dizi istatistik sunuyor. Böylelikle cihazınızda AVG AntiVirus FREE tarafından önlenen saldırı sayısını, gerçekleşen antivirüs güncellemelerini ve karantinaya alınan tehdit rakamlarını anlık olarak takip edebilirsiniz.

Sağlanan temel koruma hizmeti sırasında gerçek bir güvenlik tehditi oluşturmamasına rağmen karantinaya alınan dosya ve klasörler, engellenen internet siteleri can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu durumda bahse konu dosya, klasör ve internet sitelerine erişebilmeniz için AVG AntiVirus FREE'nin İstisnalar özelliğini kullanarak tarama ve engellemelerden hariç tutmak istediğiniz dosya, klasör ve internet sitesi için dosya yolu, klasör yolu veya internet sitesine ait URL adresini tanımlamanız gerekiyor.

Ayrıca yaptığınız tüm bu kişiselleştirilmiş ayarların istenmeyen bir değişikliğe maruz kalmasından şüpheleniyorsanız; oluşturacağınız size özel bir parola ile yaptığınız ayarlamaları koruma altına alabilirsiniz.

Güvenlik ve gizlilik için verimli araçlar

Güvenlik tehditlerine ve gizlilik risklerine dair bir dizi faydalı araç temel korumaya eşlik ediyor.

Rahatsız Etme Modu: Tüm dikkatinizi bir alana yönlendirmek ve rahatsız edilmek istemiyorsanız bu araç tam size göre. İsteğiniz uygulamalar tam ekran kullanılırken odaklanabilmeniz için dikkatinizi dağıtabilecek işletim sistemi ve diğer uygulamaların bildirimleri sessize alınır.

Dosya Parçalayıcı: Geride hiçbir iz bırakmadan kalıcı olarak silmek veya daha önce silinmiş dosya kalıntılarının kurtarılamayacak şekilde parçalamak için seçilen dosya ve dizinleri, silinmiş dosyaları ve sürücüleri kalıcı bir şekilde temizler.

Karantina: Şüphelendiğiniz veya güvenlik riski oluşturan dosya, klasör ve uygulamaları bilgisayarınıza zarar vermeden karantinaya alarak kilit altında tutabilir ve dilediğiniz zaman karantinadan çıkartabilirsiniz.

Sonuç olarak AVG AntiVirus FREE, yükseltme yaparak tam korumaya geçilmesi için gösterdiği uyarı mesajları nedeniyle yeterince güvende olunmadığı hissi bırakmasına rağmen ücretsiz olarak alınabilecek temel antivirüs ve güvenlik koruması için tercih edilebilir bir alternatif.

Devamını Göster...
AVG AntiVirus FREE ikon

AVG AntiVirus FREE indir

AVG AntiVirus FREE Kullanıcı Yorumları

0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
AVG AntiVirus FREE (AVG Free, AVG Antivirüs gibi isimlerle de bilinir) Mehmet Kaplan tarafından 28 Aralık 2020 tarihinde eklendi. Son olarak 3 Ağustos 2021 tarihinde güncellendi. Göndereceğiniz geri bildirim ile AVG AntiVirus FREE için bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler!
Yukarı git