Windows 10 kilit ekranı arka planı nasıl değiştirilir?

Windows 10 işletim sisteminde bulunun kilit ekranındaki duvarkağıdını değiştirme ve değişen resimleri nasıl yapabileceğinizi anlattık.
Windows 10 kilit ekranı arka planı nasıl değiştirilir? resmi
Mehmet Ali Önal
30 Mart 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Windows 10 bilgisayarınızda Microsoft'un sağlamış olduğu arka planlar yerine kendi istediğiniz bir arkaplanı ayarlayabilirsiniz. Ayarlar'da bulunan kişiselleştirme kısmından özel bir arka plan resmi veya birden fazla resimden oluşan slayt gösteriside oluşturabilirsiniz.

Windows 10 Kilit Ekranı Arka Planı Değiştirme

1. Başlat menüsü butonuna tıklayıp Ayarlar'a giriş yapın veya klavyeden Windows+i kısayolu ilede açabilirsiniz.

Ayarlara girme Başlat

2. Ayarlar penceresinden kişisellestirme kısmına girin.

Kisisellestire girme Ayarlar

3. Kişiselleştirme ekranındaki sol kısımda yer alan kilit ekranı seçeneğine tıklayın.

Kilit ekranı Kişiselleştirme

Sağ kısımda bulunan Arka plan seçeneğinden Windows Spot Işığı seçeneği ile microsoft tarafından otomatik olarak internetten çekilen resimler gösterilir, Resim seçeneği ile kilit ekranında kendi arka plan resminizi seçebilirsiniz, Slayt gösterisi seçeneği ile slayt gösterisi olarak otomatik geçmesi için kendi belirlediğiniz klasörde bulunan resimleri kullanabilirsiniz.

Resim Resim

4. Kendi seçtiğiniz bir resmi kullanmak istiyorsanız resim seçeneğini seçin ve ardından gözat butonuna tıklayıp resminizi seçebilirsiniz.

Arka plan Arka plan

5. Birden fazla resimden oluşan otomatik değişsen bir slayt gösterisi şeklinde arka planınız olsun isterseniz Slayt gösterisini seçin Klasör ekle butonu ile resimlerin bulunduğu klasörü seçin. Windows otomatik olarak resimler arasında geçiş yapacaktır.

Slayt gösterisi Slayt Gösterisi

6. Slayt gösterisi seçildiği zaman albüm seç kısmının altında bulunan Slayt gösterisi ayarları'na tıklayıp slayt gösterisinin ayarlarını yapabilirsiniz.

Slayt gösterisi ayarları Slayt Gösterisi

Tüm kilit ekranı ayarlarınızı yaptıktan sonra kontrol etmek için Windows + L tuşlarına basarak kilit ekranını açabilirsiniz.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git