Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır?

Kullanıcıların birçoğu windows 10'a geçiş yapmış bulunmakta ancak windows 10 güncellemelerinden rahatsız olmaya başlamış durumda bu soruna çözüm getirdik.
Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır? resmi
Mehmet Ali Önal
20 Nisan 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Microsoft windows 10 için sürekli olarak güncelleme yayınlıyor ve kullanıcıların büyük bir bölümü bu durumdan rahatsız oluyor. Windows 10 güncellemelerini kapatmak için izlemeniz gereken adımları aşağıda anlattık.

1. Windows 10 güncellemelerini kapatma adımları

Windows ayarlar ekranı Ayarlar

1.1. Başlat menüsünden veya klavyeden Windows + I tuşları yardımı ile ayarlar'a giriş yapıyoruz. Gelen ayarlar kategorilerinden güncelleştirme ve güvenlik alanına tıklayın.

Windows güncelleştirme ve güvenlik Güncelleştirme ve Güvenlik

1.2. Gelen güncelleştirme penceresinin alt kısmında bulunan seçeneklerden gelişmiş seçenekler'e tıklayın.

Windows güncelleştirme seçenekleri Gelişmiş seçenekler

1.3. Gelişmiş seçenekler penceresinin alt kısmında bulunan güncelleştirmeleri duraklat bölümündeki tarih seçimi kısmından duraklatmak istediğiniz bir tarihi seçin. En fazla 35 gün ilerisine kadar güncelleştirmeleri duraklatabilirsiniz daha sonra tekrar duraklatmak için güncelleştirme yapıp bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Windows 10 güncellemelerini sürekli olarak kapatmak için kayıt defterinden veya hizmetler gibi uzmanların değişiklik yapması gerektiği kısımlardan bazı değişiklikler yapmanız gerekmekte ancak microsoft windows güncelleştirmeleri kalıcı olarak kapatmanızı önermiyor. Güncelleştirmeleri kalıcı olarak kapatmak bazı güvenlik açıklarına veya işletim sisteminizin düzgün çalışmamasına yol açabilir.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git