Windows 10 güncellemeleri nasıl kaldırılır?

Windows için yeni yayınlanan güncellemelerde bir takım mavi ekran, performans düşmesi ve sistem çökmesi gibi sorunlar oluşabiliyor istediğiniz güncellemeyi nasıl kaldırabileceğinizi anlattık.
Windows 10 güncellemeleri nasıl kaldırılır? resmi
Mehmet Ali Önal
23 Nisan 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Windows 10'a genellikle ayda en az birkaç defa güncellenme gelmektedir bu güncellemeler kalite, yama veya güvenlik düzeltmeleri içermektedir.

Microsof'un çıkardığı bazı yeni windows 10 güncellemeleri işletim sisteminde mavi ekran, çökme ve performans gibi bazı kritik sorunlara yol açabiliyor. Eğer sizinde bilgisayarınızda bazı sorunlara yol açıyorsa güncellemeleri kaldırmanız sorunlarınızı çözebilir. Windows 10'da güncellemeleri kaldırma sürecini detaylı adımlarla anlattık.

1. Windows 10 güncelleme kaldırma

Windows 10 ayarlar Ayarlar

1.1. Başlat menüsünden veya klavyeden Windows + I tuşları yardımıyla ayarlar uygulamasını açın. Gelen ayar kategorileri içerisinden altta bulunan güncelleştirme ve güvenlik seçeneğine tıklayın.

Windows 10 güncelleştirme ve güvenlik Güncelleştirme ve Güvenlik

1.2. Gelen güncelleştirme ve güvenlik bölümünde sağda güncelleştirme geçmişini görüntüle seçeneğine tıklayın.

Windows 10 güncelleştirme geçmişi Güncelleştirme geçmişi

1.3. Karşınıza geçmiş tüm güncelleştirmelerin listesi gelecektir bu listeden güncelleştirmeye tıklayarak içeriğine göz atabilirsiniz. Eğer sorun çıkarak güncelleştirmeyi biliyorsanız güncelleştirme numarasını not alın. Üstte bulunan güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine tıklayın.

Windows 10 güncelleştirme kaldır Güncelleştirme kaldır

1.4. Gelen güncelleştirme kaldır penceresindeki güncelleme listesi içerisinden kaldırmak istediğiniz güncellemeyi seçin ve üstteki kaldır butonuna tıklayın.

Hatalı güncelleme ile ilgili KB ile başlayan güncelleme numarasını bilmiyorsanız microsoft'un forumlarından bu numaraya ulaşabilir yada güncelleme kaldırma penceresindeki güncelleme yükleme tarihine göre sıralamayı seçerek son yüklenenden başlayabilirsiniz.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git