Ücretsiz olarak Microsoft Office kullanmanın yolları

Microsoft Office uygulamalarını ücretsiz olarak kullanmanın yöntemlerini ve seçeneklerini anlattık.
Ücretsiz olarak Microsoft Office kullanmanın yolları resmi
Mehmet Ali Önal
15 Şubat 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Microsoft Office, İçerisinde Word, Excel, Powerpoint, Access, Onedrive, Outlook ve OneNote gibi en çok tercih edilen gelişmiş ofis uygulamaları bulunan bir yazılım paketidir. Microsoft Office çok popüler bir ofis uygulaması olmasına rağmen malesef ücretlidir.

Microsoft Office’i kullanmak için belirli bir ücret karşılığında lisans satın almanız gerekmektedir. Lisans ücreti belirlenirken döviz kurları baz alındığı için bu ücretler bazı kullanıcılara fazla gelmektedir. Ama Microsoft Office’i ücretsiz olarak kullanmanın birkaç yolu bulunmaktadır bu yazımızda sizlere Microsoft Office’i ücretsiz olarak nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Microsoft Office’i ücretsiz olarak kullanmanın yolları;

  • Eğitimciler(Öğretmen, Akedemisyen) ve Öğrenciler için ücretsiz paket
  • Microsoft Office Online ücretsiz
  • Android ve İOS için ücretsiz Microsoft Office

Eğitimciler ve Öğrenciler için Microsoft tarafından yapılan kampanya ile Office uygulamalarından Word, Excel, Powerpoint, OneNote ve Outlook’u ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu ofis uygulamalarına ek olarak Exhange, Sharepoint, Teams, Forms, OneDrive, Sway, Stream, Flow, School Data Sync, Yammer ve PowerApps gibi hizmetler ve uygulamaları’da ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Ancak bu kampanyadan faydalanmak için üniversitelerin size vermiş olduğu bir e-posta adresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu e-posta adresiniz yoksa ve üniversitede öğretim üyesi veya öğrenci iseniz okulun idaresinden isteyip alabilirsiniz.

Öğretmen ve Öğrenciler için yapılan kampanyadan faydalanmak için;

  • Microsoft’un kampanya sayfasına gitmek için buraya tıklayınız.
  • Alttaki Office 365’e başlayın alanında e-posta adresi kısmına okulun size verdiği e-posta adresini yazıp Office’i Ücretsiz Edinin butonuna tıklayınız.
  • Bu e-posta hesabınıza bir doğrulama postası gelecektir gelen kodu Microsoft Office’in sayfasında doğrulama kısmına girip aktif edebilirsiniz.

Günümüzde artık masaüstü uygulamaların yerini bir cihaza bağımlı kalmadan heryerden ulaşılabilen web uygulamarı almaya başladı Microsoft’ta Office uygulamarını web platformuna taşımış durumda üstelik bu uygulamaları kullanmak ücretsiz ama kullanabilmek için bir Microsoft hesabınız olması gerekmektedir. Online olarak kullanabileceğiniz uygulamalar arasında Word, Excel, PowerPoint ve OneNote bulunmaktadır.

Microsoft Office Online(Çevrimiçi) olarak kullanmak için;

  • Microsoft Office Online sayfasına gitmek için buraya tıklayınız.
  • Gelen sayfada Microsoft hesabı ile oturum açabilirsiniz. Microsoft hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayınız.
  • Kullanmak istediğiniz uygulamayı açıp ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Uygulamarı hızlı ve stabil bir şekilde kullanmak için Google Chrome, Microsoft Edge veya Firefox web tarayıcılarını öneriyoruz.
Microsoft Office Online Microsoft Office
Microsoft Office 365 Online uygulamasının ekran görüntüsü

Mobilde tamamen ücretsiz olarak İOS için Apple’ın App Store mağazasından, Android için Google Play Store’dan Microsoft Office’i aratarak ulaşabilir ve mobil cihazlarınıza ofis uygulamalarını yükleyip kullanabilirsiniz.

Mobil Microsoft Office paketinin içerisinde Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive gibi ücretsiz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Uygulamaların kullanmak için sadece Microsoft hesabınızı açmanız gerekmektedir. Microsoft hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayınız.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git