Skype web kamerası titreme sorunu nasıl çözülür?

Skype uygulamasını kullanırken görüntünüz titriyor ise bu titreme sorununu nasıl çözebileceğiniz hakkında bilgi verdik.
Skype web kamerası titreme sorunu nasıl çözülür? resmi
Mehmet Ali Önal
3 Nisan 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Skype kullanırken çok can sıkıcı olan bir sorun olan web kamerasının titremesi sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz bu titreme sorununa webcamin ayarlarındaki etkileşim hızı sebep olmuş olabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Skype web kamerası titreme sorunu nasıl çözülür?

1. Skype uygulamasını açın ve sol üstteki üç noktalı ayarlar butonuna tıklayın.

Skype ayarlar Skype

2. Ayarlar penceresindeki sol tarafta bulunan ses ve görüntü sekmesine tıklayın ardından sağ kısımda bulunan web kamerası ayarları linkine tıklayın.

Skype ses ve görüntü Skype

3. Gelen ayarlar kullanıcının web kamerasına göre değişiklik gösterebilir genel olarak Hz değerlerinin bulunduğu kısımdan değeri değiştirip web kameranıza uygun olan frekansı deneyerek bulabilirsiniz. Bu pencerede aynı zamanda birçok web kamerası filtreleri ve ayarı bulunmaktadır.

Skype web kamerası ayarları Skype

Bu işlemler titreme web kameranızın titreme sorununu çözmüyor ise başka olası nedenlerde bulunmaktadır. Örneğin elektrik hattındaki voltaj değişimleri gibi yada yüksek kare hızına sahip bir webcam kullanıyorsanız bilgisayarınızın USB bağlantı hızı yetersiz geliyorsa bu soruna yol açabilir. Ancak büyük çoğunlukla frekans hızı ayarlarından kaynaklanmaktadır.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git