Skype'ta istenmeyen aramalar nasıl engellenir?

Skype uygulamasında arama engelleme işleminin nasıl yapıldığını anlattık
Skype'ta istenmeyen aramalar nasıl engellenir? resmi
Mehmet Ali Önal
8 Nisan 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Skype kullanırken rahatsız edilmek ve kişi listenizdeki kişilerden hariç kimsenin aramasını istemiyorsanız Skype'ın istenmeyen aramaları engellemek için bir özelliği bulunmaktadır. Rahatsız edici kişiler sizi ısrarla arayıp sinirlerinizi bozuyor olabilir bundan kurtulmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlattık.

Skype uygulamasında istenmeyen aramalar nasıl engellenir?

1. Skype uygulmasını açın ve üste sol kısımda yer alan üç nokta butonuna tıklayıp ayarlar seçeneğini seçin.

Skype Ayarlar Skype

2. Gelen ayarlar penceresindeki sol taraftaki kısımdan Hesap ve Profil'i seçin. Ardından sağ taraftan hesabınız linkine tıklayın.

Skype Hesap ve Profil Skype

3. Açılan sayfadaki Özellikleri yönet kısmında bulunan Skype numarası alanına tıklayın.

Skype özellikleri yönet Skype

4. Eğer bir skype numarası kaydınız varsa karşısınıza Skype'ın istenmeyen numaraları engellemesine izin ver seçeneği gelecektir bu seçeneği aktif edin.

5. Tekrar skype uygulmasına dönüş yapıp ayarlar kısmından soldaki arama seçeneğine tıklayın. Ardından Bu cihazda yalnızca kişilerden gelen skype aramasının çalmasına izin ver seçeneğini aktif edin.

Skype arama engelleme Skype

Artık kişi listenizde olmayan birisi sizi aradığında Skype'nız çalmaz. Ancak bu ayar sesli mesajlar veya yazılı mesajları engellemez kişi listenizde olmayan birisi size sesli mesaj bırakabilir veya yazılı mesaj atabilir. Sonuç olarak Skype'ta istenmeyen çağrıların nasıl engellendiği hakkında bilgi sahibi oldunuz.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git