Skype görüşmesi nasıl kaydedilir?

Skype uygulamasında bulunan arama kayıt özelliğinin nasıl kullanıldığı konusunda bilgiler verdik.
Skype görüşmesi nasıl kaydedilir? resmi
Mehmet Ali Önal
1 Nisan 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Eğer skype kullanıyorsanız bazen görüşmelerinizin kayıt edilmesini isteyebilirsiniz veya toplantı yapıyorsanız toplantı görüntülerinin kayıt edilmesini isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Skype aramaların nasıl kayıt edebileceğinizi anlattık. Arama kaydı bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın performansını ve depolama alanını etkilememektedir çünkü kayıtlar bulut tabanlı olarak skype sunucularında tutulmaktadır. Dilerseniz kayıt bittikten sonra bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirip kullanabilirsiniz.

Arama kaydı sadece skype uygulamaları arasında yapılan görüşmelerde çalışır. Gizlilik açısından arama başladığında katılan bütün kişilere kayıt yapıldığı bildirilmektedir. Aramayı kapattığınızda veya aramadan ayrıldığınızda otomatik olarak kayıt durur ve mesaj olarak sohbet kısmından gönderilir. En uzun kayıt süresi 24 saat olarak ayarlanmıştır daha uzun arama kayıtları için birden fazla kayıt oluşturulabilir. Bu kayıtlar sohbette 30 gün süre ile durmaktadır bu süre içerisinde indirip kullanabilirsiniz.

Skype'ta arama nasıl kaydedilir?

1. Skype uygulamasında görüşme esnasında altta bulunan diğer seçenekler butonuna tıklayın ve gelen seçeneklerden kaydı başlat seçeneğine tıklayın.

Skype arama kaydı başlatma Skype

2. Kayıt başladığında görüşmedeki tüm kişilere bilgi gönderilir ve üst kısımda kayıt süresi bilgisi ve kaydı durdur seçeneği çıkmaktadır.

Skype kayıt esnası Skype

3. Kayıt durdur'a tıklayıp kaydı bitirdiğinizde sohbet kısmından kayıt bilgisi gönderilir. Kaydı bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için kayıt bilgisinin sol üstünde bulunan üç nokta butonuna tıklayın gelen seçeneklerden farklı kaydet ile istediğiniz bir yere kayıt görüntülerini indirebilirsiniz veya varsayılan indirilenler yada downloads klasöre kaydetme seçeneği ile de indirebilirsiniz.

Skype kaydetme Skype

Sonuç olarak Skype uygulamasında görüşmelerin veya toplantının nasıl kaydedileceği hakkında bilgiler edindiniz.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git