Google Chrome'da ses veya videolar için canlı altyazı özelliğini etkinleştirme

Chrome tarayıcısına yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Bu özelliklerden bir tanesi olan Canlı Altyazı özelliğini nasıl etkinleştirebileceğinizi anllattık.
Google Chrome'da ses veya videolar için canlı altyazı özelliğini etkinleştirme resmi
Mehmet Kaplan
4 Nisan 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Google youtube videosunda veya herhangi bir ses çalınırken otomatik bir şekilde canlı altyazı gösterme özelliğini yakın bir zamanda kullanıcılara sundu. Ancak henüz sadece ingilizce olarak canlı altyazı özelliği ektin durumda yakın bir zamanda türkçe dil seçeğininde ekleneceği bildirildi.Google Chrome dünya üzerinde en popüler ve gelişmiş özelliklere sahip bir web tarayıcısıdır.

1. Google Chrome canlı altyazı etkinleştirme

1.1 İlk olarak google chrome tarayıcısını açın sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklayın ve gelen listeden ayarlar seçeneğine tıklayın.

Google Chrome Google Chrome

1.2 Ayarlarda sol kısımdaki seçeneklerde gelişmiş kısmını açın ve erişilebilirlik seçeneğine tıklayın. Sağ kısımda yer alan seçeneklerden canlı altyazı kısmını aktif edin.

Google Chrome Ayarlar Google Chrome Ayarlar

1.3 Artık videolarda veya seslerde otomatik olarak canlı altyazı gözükecektir. Altyazı stilini değiştirmek istersen aynı kısımda yer alan altyazı tercihleri bölümüne giriş yaparak çıkan altyazının stilinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Altyazı Ayarları Altyazı Ayarları

Videolarda ve seslerde altyazı seçeneği olmasa bile artık otomatik olarak google tarafından oluşturulan canlı altyazıyı görebilirsiniz.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git