Excel'de boş hücre, sütun ve satırları silme yöntemleri

Excel'de boş hücre, sütun ve satırlar tek seferde nasıl silinir? sorusu için farklı silme yöntemlerini öğrenin.
Excel'de boş hücre, sütun ve satırları silme yöntemleri resmi
Mehmet Ali Önal
3 Haziran 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Microsoft excel'de birçok kişininde başına gelen oldukça zahmetli ve zaman kaybına sebep olan satır boşluklarını tek tek silme işleminin birkaç tıklama ile hızlı bir şekilde topluca nasıl silinebileceğini anlatan bir yazı hazırladık. Tek seferde boş hücre, sütun ve satırları silme yöntemini öğrenmek için yazımıza göz atın.

1. Microsoft Office Excel'de boş hücre, sütun ve satırları tek seferde silme

Excel çalışma sayfası Excel

1.1. Boş hücreleri silmek istediğimiz excel dosyasını ilk olarak kopyalıyoruz ki herhangi bir hatada veya silinen hücrelerde formül olması durumunda oluşabilecek sorunda yedeğimizi tekrar kullanabilelim.

Excel tüm hücreleri seçme Excel

1.2. Excelde tüm hücreleri seçebilmek için çalışma sayfasının sol üst köşesinde bulunan ters üçgen simgesine tıklıyoruz.

Excel özel git Excel

1.3. Daha sonra giriş sekmesinin sağ kısmındaki düzenleme bölümünde yer alan bul ve seç işaretine tıklayıp gelen menüden özel git seçeneğine tıklayın.

Excel özel git Excel

1.4. Gelen özel seçim seçeneklerinden boşluklar'ı seçiyoruz ve tamam butonuna tıklıyoruz. Boş hücrelerin tamamının seçili olduğunu göreceksiniz.

Excel hücreleri silme Excel

1.5. Üst kısımdaki navigasyonda giriş sekmesinde yer alan hücreler bölümü içerisindeki sil butonuna tıklayıp gelen menüden hücreleri sil seçeneğine tıklıyoruz.

Excel hücreleri silme seçenekleri Excel

1.6. Gelen hücre silme seçeneklerinden hücreleri yukarı sürükle'yi seçip tamam butonuna tıklıyoruz.

Sonuç olarak yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra hücrelerin arasında yer alan tüm boşluklar silinecektir. Diğer boş hücre silme yöntemlerinide ilerleyen zamanlarda yazımıza dahil edeceğiz.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git