Android cihazda uygulama bildirimleri nasıl kapatılır?

Android telefon yada tablet kullanıcılarının rahatsız olduğu bir konu olan uygulamalardan gelen bildirimlerin nasıl kapatılacağını anlattık.
Android cihazda uygulama bildirimleri nasıl kapatılır? resmi
Mehmet Ali Önal
22 Nisan 2021 tarihinde güncellendi
Yorum Yapın

Android işletim sisteminin bildirim özellikleri çok güzel ancak bazı uygulamaların sürekli olarak bildirim göndermesi kullanıcıyı rahatsız ediyor. Uygulamaya özel bildirimlerin kalıcı olarak kapatılarak gelmemesini sağlamak için yapmanız gereken adımları aşağıda anlattık.

1. Android uygulama bildirimlerini kapatma

Android ayarlar ekranı Ayarlar

1.1. Telefonunuzun veya tabletinizin üst kısmındaki menüyü kaydırarak açın dişli simgesinden ayarlar'a giriş yapın. Eğer üst menüde ayarlar yok ise uygulama listesine girin liste içerisinden ayarlar uygulamasını bularak açın. Gelen ayarların listesinden uygulamalar bölümüne giriş yapın.

Android uygulamalar Uygulamalar

1.2. Bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamayı gelen uygulama listesi içerisinden bulun ve tıklayın.

Android uygulamala bilgileri Uygulama Bilgileri

1.3. Karşınıza gelen ekranda seçtiğiniz uygulama ile ilgili detaylı bilgiler ve uygulama üzerinde yapabileceğiniz değişiklikler yer alacak. Bu ekrandan bildirimler kısmına giriş yapın.

Android uygulamala bildirim ayarları Uygulama Bildirim Ayarları

1.4. Açılan uygulama bildirim ayarlarından uygulamanın tüm bildirimleri, simge rozetleri, kayan bildirimleri, kilit ekranı bildirimlerini kapatabilirsiniz veya isteğinize göre açabilirsiniz.

Yukarıdaki yapılan bildirim kapatma işlemlerini istediğiniz diğer uygulamalarıda seçerek uygulayabilirsiniz. Sonuç olarak rahatsız edici uygulama bildirimlerini artık görmeyeceksiniz.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA MOBIL İNCELEMELERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git