Viking severlerin favori oyunlarından biri olan Valheim, satış rakamlarında 4 milyonu aştı

Valheim steam'de erken erişim olarak çıktıktan sonra hızlı bir şekilde yükselerek dünya çapında satış rekorları kırdı.
Viking severlerin favori oyunlarından biri olan Valheim, satış rakamlarında 4 milyonu aştı resmi
Mehmet Ali Önal
tarihinde güncellendi
Yorum Yapın
resim

Şubat ayında steam'de erken erişim olarak çıkan vikinglerden esinlenerek tasarlanmış bir hayatta kalma oyunu olan valheim çok büyük bir ilgiliş gördü erken erişim olmasına rağmen dünya çapında şatış rekorları kırarak kullanıcıların uzun süredir beklediği farklılık yaratan tarzıyla beğenildiği kanıtladı.

Valheim'in başarılı bir oyun olduğunu gösteren sadece satış rakamı değil yapımcısı olan Iron Gate Studio ekibinin yapmış olduğu açıklamada anlık olarak aynı anda 500.000 oyuncunun oynamış olmasıdır. Üstelik sadece bir aydır listelenen bir oyun için çok iyi bir başarı.

Valheim Steamde 120.000'den fazla olumlu inceleme, tüm zamanların en iyi 250 oyunu arasına girdi, tiwtch'te en çok izlenen oyun oldu.

Mitolojik bir yapıya sahi olan vikinglerin tarzını aynı zamanda çağların gelişim sürecinide bünyesine katan valheim'in daha çok kullanıcı toplayacağını düşünüyoruz.

Neden erken erişim olarak duruyor hâla diye soran kullanıcılara yapımcı "Elimizden gelen en iyi oyunu yapmak istiyoruz ve beta sürümü ile oyuncu topluluğuyla doğrudan iletişim halinde olup geri bildirimleri dikkate alarak sorunları çözüp yayına almayı düşünüyoruz." açıklmasıyla cevap verdi. Bu açıklama yapımcının kullanıcı dönüşlerine dikkat ettiğini gösteriyor buda oyunun daha çok başarılar edeceğini gösteriyor.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA OYUN HABERLERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git