Samsung, akıllı saatler için hayat kurtarabilecek bir güncelleştirme getirdi

Samsung akıllı saat modelleri olaran Watch 3 ve Watch Active 2 saatlerine yeni çıkardığı bir güncelleme ile kan basıncını izleme özelliği ekledi.
Samsung, akıllı saatler için hayat kurtarabilecek bir güncelleştirme getirdi resmi
Mehmet Ali Önal
tarihinde güncellendi
Yorum Yapın
resim

Samsung akıllı bazı akıllı saat modellerinde var olan ama pasif olarak duran kullanılamayan kan basıncı ölçme özelliğini yazılım güncellemesi ile kullanıcıların kullanımına sundu.

Galaxy Watch 3 ve Galaxy Watch Active 2'deki var olan EKG özellikleri tıbbi yönetimler tarafından onay beklediği için pasif bırakılmıştı. Samsung onay sürecinin tamamlanmasının ardından bu özelliği aktif hale getirdi.

Kan basıncınızı, tansiyonunuzu ve kalp atış hızınız gibi bazı biyolojik verilerinizi takip edip kayıt altına alabilir doktorunuza gittiğinizde göstererek daha doğru bir teşhis koymasına yardımcı olabilirsiniz.

EKG uygulamaları artık coronavirüs ve bazı hastalıkların artmasından dolayı birçok kullanıcının tercihi haline gelmeye başladı. Kullanıcıların kan basıncı, oksijen miktarı ve kalp atış hızı gibi verilerini takip eden telefonlar ve akıllı saatler piyasada yaygın olarak bulunmaktad ve satış miktarlarıda gün geçtikte artmaya devam ediyor.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM HABERLERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git