Google sonlandırdığı VR platformunun kaynak kodlarını kullanıma açtı

Google bünyesinde bir VR uygulaması olan Tilt Brush'a desteğini sonlandırdı ancak açık kaynak kodlarını yayınladı.
Google sonlandırdığı VR platformunun kaynak kodlarını kullanıma açtı resmi
Mehmet Ali Önal
tarihinde güncellendi
Yorum Yapın
resim

Google’ın sanal gerçekliğe olan ilgisinin azalması sonucunda Daydream, Jump ve diğer eski VR uygulamalarına olan desteğide bitti ve bu uygulamalar tamamen silindi. Ancak şirketin son kurbanı olan Tilt Brush VR hikayesini devam ettirmek için yaşamaya devam edecek. Google, Tilt Brush desteğini sona erdirdiğini ve şaşırtıcı bir şekilde herkesin erişebilmesi için uygulamanın kaynak kodlarını açtığını duyurdu.

Tilt Brush’ın arkasındaki şirket olan Skillman & Hackett’i satın aldıktan sonra Google popüler VR uygulamasını 2016’da başlattı. Tüm VR platformlarında bir yer buldu ve bu platformlarda Google desteği olmadan kullanılmaya devam edecek. Artık herkes Tilt Brush kodunu GitHub’da bulabilir, değiştirebilir ve dağıtabilir.

Google, lisans kısıtlamaları nedeniyle Tilt Brush kodundan bazı verileri kaldırmak zorunda kaldı ancak yine de bu kayıp verilerle ilgili bilgileri Google’ın derleme kılavuzunda bulabilirsiniz. Tilt Brush’ın orijinal olarak piyasaya sürüldüğü Apache lisans yönergelerine uyarak herkes bu kaynak kodunu değiştirebilir veya Tilt Brush’a tabanlı kendi uygulamasını oluşturabilir. Kaynak kodlarına ulaşmak için buraya tıklayın.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA YAZILIM HABERLERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git