CES 2021'de tanıtılan katlanabilir telefon tasarımları heyecan uyandırıyor

Yeni teknolojilerle birlikte hayatımıza girmeye başlayacak olan katlanabilir veya döndürülebilir telefonlar tanıtılmaya başlandı.
CES 2021'de tanıtılan katlanabilir telefon tasarımları heyecan uyandırıyor resmi
Mehmet Ali Önal
tarihinde güncellendi
Yorum Yapın
resim

2021 yılında gelecek olan teknolojiler arasında telefonlarında dinamik değişebilir bir yapıya sahip olması bekleniyor. Artık zamanımızın büyük bir çoğunluğunda telefonlarla vakit geçirmeye başladık ve son zamanlarda telefon tasarımlarında bazı özelliklerinden başka çok fazla bir değişiklik olmadı.

Kullanıcılar artık daha dinamik değiştirilebilir bir yapıya sahip telefonlar istiyor üreticilerde bu durumun farkına varmış durumda. CES 2021 fuarında çıkarılan yeni katlanabilir, döndürülebilir veya herhangi bir özelliği değiştirilebilir telefonları tanıtan üreticiler teknoloji meraklısı kullanıcılarda heyecan uyandırmış durumda.

LG tanıtmış olduğu rulo olabilen katlanabilen bir ekrana sahip LG Rulloble telefonu bu yıl satışa sunacağını bildirdi. Fakat işin garip karşılanan tarafı ise LG yöneticileri yaptıkları basın toplantısında bu telefonla ilgili bir açıklamaya yer vermemişti.

TCL şirketi ise son 2 yılda fuarlarda katlanabilir telefon prototiplerini sergiliyor. CES 2021'dede birkaç prototip sergileyen şirket sonunda bu yıl katlanabilir telefonları piyasaya süreceklerini açıkladı.

Katlanabilir telefonlar ufak bir etkileşim yaratmak için değil gelecek yıllarda mobil cihazların görünümlerini ve işlevlerini değiştirerek birçok alanda kullanılıp teknolojiyi daha ileri bir seviyeye taşıması öngülürüyor.

Yorum Yapın
DAHA FAZLA ETKINLIK HABERLERİ
0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
Teşekkürler!
Yukarı git