Hayat Eve Sığar ikon

Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar

son sürümü
2.3.7 sürümü

İnceleyen Oyu

Kullanıcı Oyu

Yorum

İlk yorum yapan siz olun!
Arayüz Türkçe Lisans Ücretsiz
Boyut 80MB Platform Android
İzinler
Detayları göster
Sistem Unknown Platform
Yayımcı T.C. Sağlık Bakanlığı Güncellenme 02/09/2021
Güncel sürüm bildir
Sorun bildir
yazar resim
Mehmet Ali Önal
5 ay önce güncellendi

Sağlık bakanlığı tarafından koronavirüs döneminde vatandaşa bilgi vermek, yönlendirme yapmak ve salgının seyrini en düşük seviyeye indirmek için oluşturulmuş bir uygulamadır.

Hayat Eve Sığar 2.3.7 Sürüm Yenilikleri

Karşılama ekranına Avrupa Birliği (AB) ile uyumlu Sağlık Pasaport'u çıkartabilme özelliği eklendi.

Aşı uygulaması sonrası hak edilen Aşı Kartı uygulama içerisinde görüntülenebilir hale getirildi.

Covid-19 küresel bir salgın haline geldi ve devletler bu salgını yönetmekte ve önüne geçip engellemekte zorlanmaya başladı. Sağlık bakanlığı bu durumda vatandaşların farkındalık düzeylerini arttırmak ve aynı zamanda riskli bölgelerde bulunmalarının önüne geçmek için hes kodu sistemini oluşturmuştur. Aynı zamanda vatandaşın sürekli olarak çevresinde güncel vaka bilgilerini öğrenmelerini ve riskli bir ortam ve bölgede olduklarında önlemlerini almaları için hayat eve sığar uygulamasını tasarlamıştır.

Hayat Eve Sığar uygulaması ile bulunduğunuz çevredeki covid vakalarının olduğu bölgeleri kırmızı ile göstererek bilgilendirme yapmaktadır. Aynı zamanda birçok yerde kullanılmaya başlanan risk durumunuzu ve covid-19 salgın bilginizi belirtmek için sistem tarafından oluşturulan hes kodu uygulaması için hes kodu üretebilir ve diğer kişilerin hes kodlarını sorgulayabilirsiniz.Yakınlarınız için hes kodu üretme özelliğide bulunmaktadır. Kendi risk durumunuzu sağlık durumu bölümüne giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Eğer bir işletmeniz var ise işletmenize özel bir güvenli alan karekodu üretebilir yada gittiğiniz bir işletmeniz karekodunu okutarak güvenlik durumunu anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

Eğer çevrenizde bir koronavirüs kuralı ihlali olduğunu farkettiyseniz hes uygulamasının anasayfa kısmındaki ihbarda bulun butonu ile ihbar edebilirsiniz.

Devamını Göster...
Reklam
rklm
Hayat Eve Sığar ikon

Hayat Eve Sığar indir

Hayat Eve Sığar Kullanıcı Yorumları

0 yorum görüntüleniyor 0 yorum içerisinden
Yorum Yapın
0
0
5
4
3
2
1
Hayat Eve Sığar (HES, HES kodu uygulaması gibi isimlerle de bilinir) Mehmet Ali Önal tarafından 12 Nisan 2021 tarihinde eklendi. Son olarak 2 Eylül 2021 tarihinde güncellendi. Göndereceğiniz geri bildirim ile Hayat Eve Sığar için bizlere katkı sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler!
Yukarı git